Miesiąc wiedzy o autyzmie w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej

w Świdniku
2 kwietnia to Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.

W tym dniu wiele budynków na całym świecie oświetlonych jest na niebiesko – ta inicjatywa
„Na niebiesko dla autyzmu” rozpoczyna obchody Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

 

W dniach:

06 kwietnia 2018 roku w godzinach 10:00 – 12:00 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świdniku, ul. Norwida 2a, odbędą się konsultacje z psychologiem p. Barbarą Ciechańską.

09 kwietnia 2018 roku przeprowadzone zostaną warsztaty edukacyjne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Siostrzytowie pt. „Poznaj Marię, dziewczynkę, która lubi mieć plan”. Celem zajęć jest zapoznanie uczniów z tematyką autyzmu, z charakterystycznymi cechami osób z autyzmem, pomoc w zrozumieniu ich problemów oraz trudności w rozumieniu świata, uwrażliwienie uczniów na osoby ze spektrum autyzmu, ich problemy i możliwości pomocy. Osoby prowadzące – p. Małgorzata Trześniewska – pedagog, logopeda i p. Elżbieta Smolińska – psycholog.

12 kwietnia 2018 roku w godzinach 10:00 – 12:00 na terenie Poradni, ul. Norwida 2a, odbędą się bezpłatne konsultacje z psychologiem p. Dorotą Grabowską – Oleszczuk i pedagogiem p. Dariuszem Szałajem – zapraszamy rodziców zaniepokojonych rozwojem swoich dzieci, którzy obserwują niepokojące objawy, mogące świadczyć o całościowych zaburzeniach rozwojowych oraz nauczycieli i wychowawców uczestniczących w edukacji dziecka autystycznego w nawiązaniu do zindywidualizowanego procesu terapeutycznego.

13 kwietnia 2018 roku w godzinach 10:00 – 12:00 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świdniku, ul. Norwida 2a, odbędą się konsultacje z pedagogiem p. Katarzyną Żuk-Kowalczyk i p. Katarzyną Jasińską – logopedą.

Im szybsza diagnoza – tym wcześniej podjęta terapia !!!